Aktualności

Pierwsze spotkanie organizacyjne

data: 12.11.2007

Szanowni Państwo,

Chciałem serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom pierwszego spotkania dotyczącego utworzenia Śląskiego Klastra Informatycznego. Bardzo się cieszę, że przybyli na spotkanie wszyscy zaproszeni przedstawiciele wiodących przedsiębiorstw IT w naszym regionie, oraz że inicjatywa spotkała się z tak pozytywnym odbiorem przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej i władz Akademii Techniczno-Humanistycznej.

Szczególne podziękowania chciałbym skierować do Marcina Jabłońskiego za podzielenie się z nami swoimi doświadczeniami dotyczącymi idei klastrów. Jestem przekonany, iż z pomocą wiedzy i doświadczenia Marcina nasza inicjatywa nabierze odpowiednich kształtów. Chciałbym również podziękować Iwonie Gach za zarysowanie możliwości pozyskiwania środków unijnych na rozwój tej działalności. No i specjalne podziękowania dla Andrzeja Wychowańca za zainicjowanie pomysłu i intensywne wsparcie organizacyjne.

No, ale czas przejść do pracy. By nasza inicjatywa nabrała sensownych kształtów czeka nas jeszcze sporo wysiłku. Niniejsza strona internetowa stanowić będzie główny punkt komunikacyjny. Kolejnym zaplanowanym przez nas krokiem jest zorganizowanie spotkania, podczas którego poruszone zostaną dwa główne zagadnienia: uformowanie organizacji koordynującej prace klastra i uzgodnienie zasad finansowania oraz zdefiniowanie grup roboczych odpowiedzialnych za konkretne inicjatywy.

W ciągu najbliższych dni będziemy Państwa informować o sposobie dalszego procedowania, jak również uruchomimy mechanizm komunikacji, który ułatwi nam dalsze prace. Klikając na link „Newsletter” możecie uaktywnić subskrypcje i automatycznie otrzymywać wszelkie informacje publikowane na portalu nthills.pl. Zachęcam również do możliwości komentowania publikacji na portalu.

Pozdrawiam

Igor Bokun

<< wstecz